4 Haziran 2015 Perşembe

Guerlain Meteorites Kompakt Pudra - 2/Clair-Light

Herkese merhaba!Guerlain'ın muhtemelen en çok bilinen ürünü olan Meteorites serisi geçtiğimiz senelerde -son 1-2 seneden bahsediyorum tabi- kompakt versiyonuyla da geldi. Guerlain, ben ve benim gibi meteorites serisinin ufak toplar halindeki formuyla pratik olmaktan uzak olan makyaj malzemeleri arasına girdiğini düşünenler için aynı etkiyi kompakt forma getirdi ve "sonunda gerçekten alabileceğimi düşündüğüm bir şey!" dedirtti bana. Ben de geçtiğimiz aylarda tamamen anlık bir dürtüyle ve Sephora'da yardım aldığım satış danışmanının gaza getirmesi, bir de %20 indirim dönemi olması sebebiyle sonunda kendi Meteorites pudrama kavuşmuş oldum.

Gelelim değerlendirmesine...

Öncelikle Temptalia'nın bu ürünü değerlendirmesini iki kez okumuştum ve iki seferinde de yaptığı "gözle görülür dev bir fark yaratmıyor, bunu kullanan kişi ya farkı hisseder ya da hissetmez, tamamen değişken olabilecek bir durum" yorumuna fazlasıyla katılabiliyorum. Ürünün görselliği muhtemelen en can alıcı yönü, fakat onun dışında "KESİNLİKLE ALMALI!" mı, onu kendimce yorumlayayım.


Farklı renk parçalarından bir yapboz bütünü gibi duran tasarımıyla kompakt meteorites, normal ve toplar halindeki formunun içerdiği her rengi bu preslenmiş haliyle de içerdiğini göstermek için farklı renkler halinde bir arada duruyor. Görselliğine getireceğim ilk yorum, ambalajının da çok şık olmasıyla birlikte, istediğiniz kadar bütün halinde fırçayla karıştırın, ya da parmağınızla bütün bir "swatch" yapmaya çalışın, pudra içinde görünen renkler bütün o parçaların kendi bütünlüğünü asla bozmuyor. Yani beyazlar-şampanya rengi parçalar turuncular ve morlarla renklenmiyor. Bu renk bütünlüğü her daim devam ediyor. O açıdan fırçayla rahat rahat karıştırarak uygulamaktan korkmaya hiç gerek yok.


Ürünün incecik bir dokusu var, ve çoğu Guerlain ürününde olduğu gibi yine çiçek çiçek kokuyor. Ben güzel kokulu ürünleri seviyorum, o yüzden arada açıp koklayacak kadar beğendim kendisini. Bu kokuyu en çok lavanta kokusuna benzetebilirim. Genel anlamda neye benzetildiğini araştırmadan bunları yazıyorum.


Burada sağda bir çizgi halinde yoğun swatch yapıldığında tene nasıl bir aydınlık kattığını görebilirsiniz. İçindeki hafif ışıltı, o şampanya tonlu parçalardan geliyor. Onun dışındaki tonların aydınlık verme ve -yanlış hatırlamıyorsam- renk eşitliği sağlama vaadi var.

Kişisel tecrübeme gelirsek...

Pudranın incecik dokusu yüzde rahatsız edici bir görüntü oluşturmuyor, çizgi çizgi durmuyor. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa istediğiniz matlığı kesinlikle vermez, çünkü swatch görselinde görüleceği gibi bu pudra daha çok ışığı yansıtmak ve cildi aydınlatmak için kullanılan bir bitiş pudrası gibi. Yani makyajı sabitleme ve matlaştırma iddiası yok.
Ben karmadan yağlıya dönük cildimle cildim gün içinde parladığında T bölgeme uyguluyorum bunu. O yağlı görüntüyü yok ediyor ama sönük bir cilt görüntüsü vermekten çok, doğal ve ışığı yansıtan bir görüntüye ulaştırıyor. Işıltılı aydınlatıcı parçaları gözünüzü korkutmasın, kesinlikle normal bir aydınlatıcı sürmüş gibi parlak parlak görünmüyorsunuz. Gün içinde yağlanan cildi parlaklığından kurtarıp, doğal bir ışıltıya getirmek için kullanıyorum diyorum. Artık siz tahmin edin, o derece çok yönlü.

Cilde verdiği görüntü öyle çok fazla kişinin fark edebileceği bir şey değil. Fark eden de muhtemelen bir ürüne bu kadar çok para verdiği için bir fark olduğuna kendini inandırarak fark ediyor. Yoksa biri anlarken başkasının anlamaması ne kadar mümkün onu bilemem.

Ben alalı neredeyse 3 ay oldu, çok az kullandım. Almaktan pişman mıyım, hayır. Hala blog satışına eklenmemiş olması buna bir işaret olabilir (bu arada blog satışına çok güzel şeyler eklendi, buradan bakabilirsiniz). Fakat almasam da olur muydu, evet. Çünkü sabitleme pudrası olarak bunu kullanırım diyerek aldım, öncesinde kullandığım MUFE pudraya devam ediyorum. Zaten bu daha çok NARS'ın pek sevilen o hafif ışıltılı sabitleme pudrası tadında bir şey, ben daha çok ten rengime uygun fondöten olarak görülen pudraları gün içinde kullanmayı seviyorum.

Özetle, böyle bir ürünü ya koleksiyonerseniz, ya kozmetiğe çok para vermekten rahatsız olmayanlardansanız, ya da kendinizi şımartmak amaçlı bir alışveriş yaparken alabilirsiniz muhtemelen. Ürünün indirimsiz haliyle fiyatı 194 lira. Hatta direkt bu renk seçimiyle Boyner'in sitesinde de görebilirsiniz. Fakat onun dışında "kesinlikle sahip olunması gereken bir ürün" olarak görmüyorum. Hatta dediğim gibi, kenarda duranlar arasına dahil oldu gibi çoktan.

Bu aşırı uzun değerlendirmeyi okuyabildiyseniz gerçekten tebrikler, ve teşekkürler.
Bir sonraki yazıda tekrar görüşmek üzere!

ARTIK YOUTUBE'DAYIM!
Youtube'dan beni takip edebilir, kanalıma abone olarak videolarımı izleyebilirsiniz :)
Bengisu Ayşe Youtube Kanalı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen link içeren yorumlar bırakmayın, onaylanmayacaktır. Zaten konu hakkında bırakacağınız yorumlar üzerinden profilinize bakılabiliyor.
Anlayışınız için teşekkürler :)