16 Ekim 2014 Perşembe

Lorac Pro 2: İnceleme ve Alış Hikayem (Amerika'dan Kozmetik için Güvenilir Bir Öneri)

Herkese merhaba!

Ağustos ayı sonlarında İnstagram'dan "Ludoshemakeup" adlı hesapla tanıştım ve orada belirtilen mail adresiyle hesabın sahibi Büşra hanıma ulaştım. Tam da eylül ayı ortası gibi aldığı siparişleri getirecekti ve ilk defa onlineda görüp bir şey almayı denemek istedim, çünkü ülkemizden ziyade, Amerika'daki kozmetik piyasasını takip ediyorum ve burada bulamadığımız birçok güzel şey var.

Başta, yüksek kapatıcılığı olan ve karmadan yağlıya dönük cilde de uyacak bir fondöten olduğunu okuduğum Becca Ultimate Coverage  Complexion Creme fondöten için ulaştım ve bana uygun tonunu bulmakta sıkıntı çeken Büşra hanım, mail atarak hemen haber verdi. Ona göre Sephora'nın sitesinden sipariş vereceğini söyleyince fondöten için onu uğraştırmak ve tonunu birebir denemeden internetteki yorumlara göre kendime uygun gördüğüm bir şeyi almak yerine, gönderdiğim ücrete denk gelecek başka bir şey mi istesem diye düşündüm ve Sephora ile Ulta'nın sitesinde dikkatimi çekecek bir şey bulur muyum diye iyice araştırdım. Son adımda da, ilk çıktığında hiç ilgimi çekmemiş olmasına rağmen Lorac Pro 2 paleti almaya karar verdim.

Büşra hanım aslında siparişimin 3 hafta sonrasında gelebileceğini söylemesine rağmen, biraz kısmetli çıktım ve erkenden gelen birkaç üründen biri de benim Lorac Pro 2 paletim oldu. Palete kavuşur kavuşmaz farları bir denedim ve gerçekten de meşhur oldukları kadar varmış.

Öncelikle sipariş aşamam aynen yukarıda anlattığım gibi. Büşra hanım çok ilgiyle ve sıcak bir yazı diliyle cevap veriyor. Herhangi bir değişiklik olması durumunda size hemen haber veriyor. Ayrıca paketinizi inanılmaz güzel ve özenle hazırlıyor (fotoğraflamadım ilk halini ama far paletimin yanında gelen ve yazışmalarımızdan çıkardığı kadarıyla denemek isteyeceğim numunelerle birlikte ürünü iyice pat pat (hani şu baloncuklu olanlar) kağıda sarmış ve bir de güzel bir kağıtla kaplamıştı). Bazen verdiğiniz sipariş başta söylediği tarihten erken bile gelebiliyor, o zaman da size güzel bir sürpriz olmuş oluyor.
Hourglass, Becca, Lorac, Urban Decay, Too Faced ve daha ne isterseniz Amerika'dan, kozmetik nâmına tabi, Büşra hanıma ulaşın. Bu hesabı bulduğuma çok sevindim, bundan sonra bir şey alacağım zaman sık sık kendisine ulaşacağım :)

Bu aşamadan sonra geleyim far paletine...


Far paleti yanında bir göz makyajı bazı numunesi ile geliyor. Numune de yeterince büyük, hemen bitecek boyda değil.


Bana bu paleti en cazip gösteren üç ton, üst sıradan 4.ton olan Nectar ve aynı sıradan sondan 3.ton olan Navy, alt sıradan da o ışıltılı haki yeşili olan Jade oldu. Swatch fotoğraflarımda birebirdeki güzelliğinin yanından bile geçmedi Jade'in ama gerçekten çoo...ok güzel bir yeşil.
Pigmentasyonu başarılı mat far bulmak zor iştir genelde, ama Lorac bunu gerçekten başarmış. Üst sıra tamamen mat, alt sıra da tamamen ışıltılı tonlardan oluşuyor. 
Mat tonlarda Nectar gerçekten çok hoş bir şeftali tonu, ayrıca Plum adlı mürdüm tonunu da beklemediğim kadar sevdim ama Black böyle bir palet için yeterince siyah değil. The Balm'ın Nude Tude paletindeki siyah bundan çok daha siyah mesela. Yine de bunu eksi olarak görmedim, liner olarak kullanılmaya yetecek kadar belirgin bir siyah olmasa da, gölgeli makyajda tonları koyulaştırmak için güzel bir koyuluk dozu var. Böylece makyajı birden aşırı "gece makyajı"na dönüştürmeden, kullandığınız diğer tonlara biraz daha gölge katmış oluyor.
Bir de paleti görmeden alma nedenlerimden biri olan Navy'ye geleyim... Sadece swatchladığınızda bile ıslak mendille sildiğinizde parmaklarınız yemyeşil kalıyor. Bir türlü doğru düzgün çıkmıyor, iyi bir makyaj temizleyicisiyle silmediyseniz. Bıraktığı o tuhaf yeşili hiç sevmedim ama o tondaki bir maviyi liner olarak kullanabilirseniz gerçekten çok güzel duruyor. Pigmentasyonu da çok başarılı.Alttaki ışıltılı sırada Jade beni kesinlikle hayal kırıklığına uğratmadı. Buradaki fotoğrafta güzelliği yeterince ortaya çıkmamış olsa da yeşil bir dumanlı göz makyajı için kullandığınızda müthiş duruyor. Ayrıca bu seriden Beige'i tahmin etmediğim kadar sevdim. Gölgede biraz krem rengi gibi dursa da, ışıkta harika bir ışıltısı var. Ama simli simli bir ışıltı değil bu, daha dozunda ve klasik bir parlaklık veriyor. Kristal gibi diyeyim.
Yabancı bloglarda böyle bir yorum hiç görmedim ama o ton en favorilerimden biri oldu benim.
Buradan bir de Chrome'u çok çok beğendim. İçinde biraz yeşillik, biraz da kahvelik barındıran bir gri. Adının andırdığı gibi biraz duochrome (iki farklı renk yansımalı) bir havası var.

Farları birbirine karıştırmak ve geçiş yaratmak çok kolay. İyi fırçalarınız olduğu sürece hiçbir sorun yaratmıyorlar. Yapıları biraz tozutan cinsten olsa da ortalığı kirletecek dozda değil. Ayrıca baz olmadan da kullanıldığında gayet opaklar.

Sadece mat farları kullanarak bir deneme yapmıştım.


Burada göz kapağımın tamamına yoğun şekilde Nectar'ı uyguladım. Bu makyaj için Urban Decay Naked 3 paletten de faydalanıp oradaki 3 mat tondan en koyu mat pembe tonuyla göz çukuruma gölge yaptım. Dışarıya doğru ve gözün dış yarısında olan gölgeyi Lorac Pro 2 paletteki siyahı iyice yedirerek yaptım ve alt kirpik dibinin dış yarısında da yine aynı siyah var. Kaş altıyla gözün en iç kısmında ise yine Lorac Pro 2 paletten Buff adlı mat ve en açık ton var.

Bu makyajı gerçekten çok sevmiştim, birebirde biraz daha şeftaliye kaçan, sıcak bir ton dalgası vardı. Farların geçişleri de gayet rahat olmuştu çünkü yapıları buna el verecek şekilde.

Bu far paletini Ludoshemakeup aracılığıyla 140 liraya aldım. Amerika'dan isteyebileceğiniz her türlü kozmetik ürünü için kesinlikle içiniz rahat ulaşabilirsiniz kendisine. Benim de ilk online alışveriş tecrübem onun sayesinde oldu.

Siz Lorac Pro 2'yi aldınız mı ve aldıysanız en sevdiğiniz tonlar neler? Paylaşmayı unutmayın!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen link içeren yorumlar bırakmayın, onaylanmayacaktır. Zaten konu hakkında bırakacağınız yorumlar üzerinden profilinize bakılabiliyor.
Anlayışınız için teşekkürler :)