29 Mayıs 2015 Cuma

Biotherm Age Fitness 2 Göz Kremi


Herkese merhaba!

Uzun bir aradan sonra bugün size 3 aya yakındır kullandığım Biotherm Age Fitness 2 göz kremini değerlendireceğim.

Son 3 seneye yakındır göz kremi denince hep yeni şeyler deniyor ve çok çılgın fiyatlarda olmayan ürünler seçmeye gayret ediyordum. Bugüne kadar MAC Mineralized Charge Water, Sephora roll on göz kremi ve L'oreal Youth Code'u denemiş, hatta önceki 3 ürünü de blogumda yazmıştım. Aralarında en çok MAC'in göz kreminden memnun kalsam da fiyat olarak da uygun olsun diye diye saçma sapan kremler deneyip hem memnun kalmadan yeni bir şeye geçtim. Aslında Biotherm'in bu kremi de biraz karışık şekilde alınmış oldu.

Mart ayı başında Sephora'nın senede 2 kez Black card kullananlara  yaptığı "bütün ürünlerde %20 indirim"den yararlanarak o ara yeni bir göz kremi alayım dedim. Alışverişe çıkmadan önce aklıma nispeten uygun fiyatlı ve Sephora'dan bulabileceğim bir marka olan Biotherm geldi. Onun da göz kremlerine baktığımda Makeup Alley puanlamasına önem vererek yine aynı pompalı ambalajda başka bir göz kremi almaya giderken, Capacity Sephora'da o an ellerinde olan ve ortalıkta tester ı bile olmayan bu göz kremini almış oldum. Hatta kutusu da jelatinle sarıldığı için ancak satın alındığında içinde ne olduğu görülecek haldeydi. Biraz gözü kapalı almış oldum yani.

Bu alış hikayesini geçer de ürünü değerlendirmeye gelecek olursam...

Öncelikle bu ürünün Makeup Alley puanı bayağı düşük. 2.7 gibi bir şey gördüm diye hatırlıyorum 5 üzerinden. Fakat ben;
1-Hiç kırışıklığı olmayan ve Age Fitness adına bakıp göz çevresini ütüleme etkisi beklemeyen,
2-20'li yaşlarının başında olan,
3-Tek beklentisi gerçekten nemlendirici bir göz kremi bulmak olan bir tüketici olarak bu kremden gayet memnun kaldım.

Bunlarla beraber uyguladıktan sonra herhangi bir şekilde gözünüzü yakmaması, ve göz kapağına uyguladığınızda da ağırlık ya da ağrı yapmaması,
Fazlasıyla hijyenik olan ambalajı, pompalı kullanımı ve gerçekten güzel nemlendirmesi,
Rahatsız edici herhangi bir kokusu olmaması ve 120 lira civarındaki fiyatına bakarsam bu kremden gayet memnunum. Yukarıda saydığım özellikler sizde de bulunuyorsa ve güzel bir göz kremi arıyorsanız, 3 aydır düzenli olarak kullanan biri olarak gayet işe yarar bir değerlendirme yapabileceğime eminim.
Üründen gerçekten memnunum, eğer güzelce nemlendirecek, çok kuru olmayan ve kırışıklık derdi olmayan bir göz çevreniz varsa tavsiye ederim.

Bir sonraki yazıda Clarins Double Serum ya da Clarins hassas ciltler için temizleyiciden bahsetmeye çalışacağım. Bu yıl cilt bakımına fazlasıyla öncelik verdim ve meyvesini alıyorum diyebilirim.

Sizden bu kremi deneyen var mı? Görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen link içeren yorumlar bırakmayın, onaylanmayacaktır. Zaten konu hakkında bırakacağınız yorumlar üzerinden profilinize bakılabiliyor.
Anlayışınız için teşekkürler :)